Rüyada Tırnak Görmek

Rüyada Tırnak Görmek
  • 27.10.2014
  • 4.890 kez okundu

TIRNAK

Rüyada tırnak görmek, kişinin ziyneti, cesareti, kuvveti ve dünyalığı­nın çokluğu ve azlığı ile tabir edilir. Onlarda görülen iyi ve kötü her bir durumun bunlara nisbet edilmesi gerekir.

Rüyada tırnağını çok kısa görmek, malının gitmesine, kuvvet ve kudretinin zayıflamasına delildir. Tırnağı kopmuş veya kırılmış görmek de aynı şekilde yorumlanır. Tırnaklarını birbirine eşit ve temiz görmek, din ve dünyada iyiliktir. Tırnaklarını kırılmasından korkulacak derece­de uzun görmek, iyi ve hayırlı değildir. Böyle bir rüya, gam, keder ve endişeye işarettir. Tırnaklarının bir hayvan tırnağı olduğunu görmek düşmanlarına karşı galibiyete delâlet eder.

Normalinden uzun görmek, kudretinde ifrata, dinde fesada, gam ve kedere delildir. Parmaklarında tırnak olmadığını gören iflâs eder, kazancı azalır ve fakirleşir.

Rüyada tırnaklarının kırıldığını görmek, ölüm ile tabir olunur. Tırnak­larının sarı renkte olduğunu gören, vefat eder. Tırnaklarının kırmızı veya yeşil olduğunu gören, ağır bir hastalık veya kaza neticesinde ölür. Alışılmış bir şekilde tırnaklarını kestiğini gören gam ve kederden kurtulur. Tırnaklarını normalden daha fazla kesen zayıf ve güçsüz düşer.

Rüyada tırnak görmek, düşmana karşı zafer, ziynet, mal ve eline bir şey geçmesi, kuvvet, cesaret, akıllı evlât, menfaat, köle ve hizmetkâr ile yorumlanır. Rüyasında tırnağına diken veya benzer bir şey battığını görmek iyi olmayıp kuvvet ve kudretten düşme ve zayıflık ile tabir edilir. Dişleriyle tırnaklarını kopardığını veya tırnaklarıyla dişlerini karıştırdığını görmek mekruh bir şeyi yapacağına işaret eder.

Tırnağın uzunluğu, sanat ve meslek erbabı kişiler için rızıkta geniş­liğe delâlet eder. Bunun aksi şekilde tırnağı kesilmiş görmek, yine bu kişiler için zayıflık ve maişetteki darlığa işarettir.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ