Rüyada Tevrat Görmek

Rüyada Tevrat Görmek
  • 27.10.2014
  • 2.411 kez okundu

TEVRAT

Tevrat görmek, güç sahibi kişilerden hayır ve menfaat görmeye işarettir. Sesli olarak Tevrat okuduğunu veya okunduğunu görmek, düşmanlığa, fakat sonuçta zafer ve muradının yerine gelmesine delil­dir. Kendisine birinin Tevrat öğrettiğini görmek, hayır ve menfaat ile tabir edilir.

Tevrat rüyası, eski, unutulmuş, faziletli büyük bir zat ile yorumlanır. Ezbere Tevrat okuduğunu görmek, kavga ve mücadeleden sonra zafer bulmaya delâlet eder.

Yanında Tevrat olduğunu gören eğer müslüman bir melik ise, düş­manlarının ülkelerinden bir ülkeyi fetheder veya onlarla dilediği şartlar­da anlaşma yapar. Rüya sahibi eğer âlim ise, ilmi artar ya da bir bid’at çıkarır veyahut ehl-i hevânın mezhebine meyleder.

Rüyasında Tevrat görmek, kayıp biriyle buluşmaya, yitiğin bulun­masına, evli olan için kitaba, bekârın kendi milletinden biriyle evlen­mesine, çok yolculuğa, hanımı hamile ise aslı belli olmayan bir çocuk dünyaya getirmesine, velîsinin izni olmayan bir kadını nikâhlamaya, dinini ifsat etmek isteyen kişilerle arkadaşlık etmeye delâlet eder.

Tevrat görmek, iş ve hükümet ehli kişiler için izzet, dindar ve takvâ sahibi kişiler için Resûlullah’ı (s.a.v) görmeye, hikmet, ilim ve hidayete işarettir.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ