Rüyada Tepe Görmek

Rüyada Tepe Görmek
  • 27.10.2014
  • 3.955 kez okundu

TEPE

Düz bir yerde bir tepe görmek, büyük bir zat ile sohbet etmeye ve ondan fayda görmeye delâlet eder. Eğer rüya sahibi o tepeye çıkar ve özellikle orada oturur ise böyle bir rüya daha iyidir. O tepenin ken­di malı olduğunu görmek, taate mala sahip olmaya; başka bir görüşe göre büyük bir adamdan o malı zorla almaya işarettir.

Rüyada tepe görmek, yüksek makam ve mevki, mal, kuvvet, kudret ve hıyanet olarak tabir edilir.

Rüyasında bir tepeye çıkan rütbe, makam, mevki sahibi ve sözü etkili olur. Bir tepeye çıktığını fakat oradan inmeye gücünün yetmedi­ğini gören vefat eder. Bazılarına göre rüyada tepeye çıkmak, şerefli bir kadın ile evlenmeye delâlet eder. Ata binmiş halde tepeye çıkıp orada at üzerinde durmak, eğer lâyık ve ehil ise saltanata nâil olur. Fakir ise rızkı ve itibarı artar. Bu rüya herkes için hayırlıdır.

Bir hasta kendisini bir tepede görse, vefat edip tabuta biner. Rüya sahibi hasta değil evlenmek İsteyen biri ise, şerefli, asil ve zengin bir kadın ile evlenir. Tepenin üzerinde halka nutuk attığını veya ezan oku­duğunu gören, eğer ehil ve lâyık ise, vali, hâkim, müftü, hatip, müezzin olur veya şöhreti artar.

Tepe, üzerinde oturan için makam, mevki ve işerettir.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ