Rüyada Teneşir Tabut Görmek

Rüyada Teneşir Tabut Görmek
  • 27.10.2014
  • 2.514 kez okundu

TENEŞİR ve TABUT

Teneşir ve tabut aynı şekilde tabir edilir. Rüyasında teneşire konul­duğunu görenin yüceliği ve malı artar. Eliyle teneşir imal ettiğini gören halka iyilik eder. Bir teneşir yapılmasını emrettiğini gören ecir ve seva­ba nâil olur. Teneşirin kırıldığını görmek iyi değildir.

Rüyada tabut görmek iyidir. Rüyada bir tabut satın aldığını veya kendisine bağışlandığını ya da evinde bulunduğunu görenin mülkü, hikmeti, vakar ve rahatı artar.

Bazılarına göre rüyada tabut görmek erkeğin hanımı ve iş yeri ile tabir edilir. Bundan dolayı tabutta göreceği iyi ve kötü her bir hal bunla­ra nisbet olunur. Bir tabutun güzel ve sağlam yapıldığını görenin hanımı iffetli ve dindar olur. Bir görüşe göre ticareti artar. Tabutun eski, delik deşik ve kurt yemiş bir halde olduğunu görmek hanımının iffetsizliğine, kendine yar olmadığına ve hayırsızlığına delâlet eder.

Rüyada yeni tabut görmek, izzet, makam, kadir ve şanının yüceliği ile tabir edilir. Rüyasında kendisi için yeni bir tabut aldığını gören, eğer ehil ve lâyık ise, memur olur, tüccar ise ticareti artar, zenginse serveti fazlalaşır, fakirse refaha erer, özetle kendi haline göre rahatı artar.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ