Rüyada Temel Duvar Görmek

Rüyada Temel Duvar Görmek
  • 27.10.2014
  • 2.406 kez okundu

TEMEL ve DUVAR

Temel görmek takvâ ile tabir edilir. Temel ne kadar kuvvetli olursa takvâ da o kadar kuvvetlidir.

Duvar insanın dünyadaki hali ile yorumlanır. Rüyasında güçlü ve sağlam bir duvar yaptığını görmek, dünyada dinen güçlü olduğuna işa­ret eder. Eski bir duvarı yıktığını görmek, mal ve ilme; eğer yıktığı duvar yeni ise gam ve kedere düşmeye; duvar ince ve zayıf ise, dünyada zayıflığına ve işlerinin iyi gitmemesine işaret eder. Rüyasında bir duvar üzerinde ayakta durduğunu görenin işleri yolunda gitmez. Duvarda asılı olduğunu görmek, hal, mal ve refahının olmamasıdır. Bir duvarı yükselttiğini gören, eğer yüksek makam sahibi biriyse, birini yüksek bir göreve çıkartır. Şayet bu görev ehlinden değilse diliyle insanlara yardım eder. Bir duvarı yıktığını gören bir insanı maişetinden yoksun veya helâk eder.

Bir duvarı yaptığını veya yıkık bir duvarı tamir ettiğini gören, işi bozulmuş bir kişinin durumunu düzeltmeye çalışır. Bir beldenin veya mescidin duvarının yıkıldığını görmek, o belde idarecisinin bir musibete düşmesine işaret eder.

Bir duvara dayandığını gören büyük bir zata sırtını verir. Bir duva­ra ata biner gibi bindiğini gören, dünyaya biner; duvara asılı olduğunu gören, şeref ve itibarını kaybeder.

Duvarın düz ve doğruluğu, rüya sahibinin halinin iyiliğine; duvarın yıkılması halinin bozulmasına işarettir. Üzerine bir duvarın düştüğünü görmek, ümit etmediği şeyin tamam olmasına; bir duvardan indiğini görmek, makam ve mevkiden düşmeye veya ümidinin boşa çıkmasına işarettir.

Sel ile bir evin duvarının yıkılması ailesinin vefatıdır.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ