Korkunç gerçek ! Bütün gazozlarda alkol var !!!

Korkunç gerçek ! Bütün gazozlarda alkol var !!!
  • 06.12.2014
  • 1.446 kez okundu

Korkunç gerçek ! Bütün gazozlarda alkol var !!!

Piyasadaki gazozlar tahlil ettirildi ve ortaya şu netice çıktı : Bütün gazozlarda alkol var!…
İçki içen vatandaşlar için bu bir problem değildir ama on milyonlarca dindar vatandaş için vahim bir durumdur.Şişelerin üzerindeki ”içindekiler”listesinde alkol yer almıyor,gerçekte ise alkollü,ortada bir aldatma,kandırma var.Dişli biri çıksa ve gazoz fabrikalarını mahkemeye verse davayı kazanır.Ama kim veya kimler yapacak bu işi?
Böyle işleri medeni,cesur,azimli,tuttuğunu kopartan insanlar yapabilir.Acizler ise”Tüh be..Gazozlarda da alkol varmış ve bunları biz seneler boyunca lıkır lıkır içip durmuşuz..Tüh..Vah vah..Falan filan..”der,yan gelip yatar.
Şu anda piyasada,içinde islam dininin yasaklamış plduğu haram maddeler bulunan bir sürü yiyecek,içecek,ilaç ve başka tüketim maddesi bulunmaktadır.Bunların bir kısmını sıralayalım:

Her sene dışarıdan büyük miktarda domuz iç yağı getirilmekte ve Müslüman halka yedirilmektedir.
Yine dışarıdan bol miktarda domuz eti getirilmekte ve halka satılmaktadır.
Pastacılıkta,şekerlemecilikte,gıda sanayiinde kullanılan bir kısım jelatinler de islam dininin hükümlerine göre haramdır.Çünkü ölü hayvanların,domuzların derilerinden çıkartılmaktadır.
İlaçlar da,bilhassa bazı firmaların insülininde domuzdan çıkartılan maddeler vardır.Bazı mide ilaçlarında domuz usareleri bulunmaktadır.
Bazı öksürük şuruplarında  beyaz şarap vardır.(Müslümanlar anlamasın diye prospektüslere latince yazıyorlar.VİNA ALBA…
Ülkemizde satılan tavuk etleri,şeriatın ve fıkhın öngördüğü şekilde kesilmiyor.İçi boşaltılmadan sıcak suya sokulduktan sonra yolunan tavuklar necis olmaktadır.
Peynirler de domuz midesinden çıkartılan mayaların kullanıldığı iddiası yaygındır.(Hepsinde değil,bir kısmında.Lakin nasıl tefrik edeceksin(ayıracaksın?)
Sağlığa zararlı olan,kanser yapan,bütün medeni ülkeler de yasaklanmış bulunan hormon biz de bol miktarda kullanılmaktadır.Devlet ve belediyeler bunu kontrol edip önlememektedir.
Ekmeklere bir sürü,sağlığa zararlı  kimyevi madde ilave edilmektedir.
Bir kısım sabunlarda,şampuanlarda,kozmetik müstahzarda domuz yağı veya domuzdan çıkartılan maddeler bulunmaktadır !

Yahudiler dünyanın her yerinde,kendi dindaşlarını korumak ve kollamak maksadıyla gıda maddelerini,içecekleri sıkı bir şekilde kontrol ederler.Onların kendilerine mahsus ”Koşer” (helal) yiyecekleri vardır.
Eminönün de Levi et lokantası adında bir yahudi lokantası vardır.İşletmecisi türktür ama orada hahambaşılığın vazifelendirdiği bir haham sabahtan akşama kadar nöbet tutar.
Yahudi dinine aykırı malzeme gelmesin,yemekler koşer olsun diye..
Biz de bazı Müslümanlar,Aman gıda maddelerindeki domuz yağlarına dikkat edilsin”diyenler”Fitne çıkartıyorsunuz”…diye itiraz ediyorlar.Bunun fitne ve fesatla ne alakası var?
Güney afrika cumhuriyetinde satılan nice gıda maddesinin,bilhassa margarinlerin üzerinde ”Yüksek islam konseyi tarafından tahlil ve kontrol edilmiş ve içinde islam dinine aykırı haram bir madde bulunmadığı anlaşılmıştır.”şeklinde bir yazı bulunur.

Türkiyede böyle bir şey yapılmasını istesek bir takım adamlar ”irtica var!”diye bağıracaklardır.Bunun irtica ile ne alakası olabilir?
İstanbulda ki bazı büyük marketler de domuz eti serbestçe satılmaya başlanmıştır !!
Bazı büyük ve lüks otel ve restoranlarda domuz pirzolası gibi yemekler verilmektedir.Tabi bu domuz etleri,diğer etlerle birlikte aynı ızgaralarda kızartılmaktadır.
Yüksek tabaka dindar Müslümanlar bu gibi oteller de yemek yiyor,iftar ziyafeti veriyor.Afiyet olsun diyelim mi ???
Yine bir çok lüks ve pahalı restoranda (bazıların da bir tabak yemek 50-60 liradır!..)beyaz şarap soslu mayonezli levrek balığı gibi yemekler bulunmaktadır.
Medeni ve insan haklarına saygılı ülkelerde vatandaşların ve yabancıların ”yemek hukukuna”çok dikkat edilir.
Yıllarca önce isviçre havayollarının dergisinde yolcuların bir kaç yemekten  birini tercih edebileceklerine dair bir yazı okumuştum:Normal menü…Müslümanlar için menü…Vejeteryan (sebze)menüsü. Zen budisti menüsü. Yahudi koşer menüsü.

ABD dünyanın çeşitli yerlerinde Müslüman kesiyor,Müslümanlara zulm ediyor ama kendi hududları içinde yaşayan Müslüman vatandaşlarının dini hak ve hürriyetlerine riayet ediyor.
Mesela,bir ABD savaş gemisin de bir kaç Müslüman personel varsa,onlara ayrı yemek çıkartılır.Namaz kılmaları içinde bir yer ayrılır.Büyük gemiler de ordu mensubu üniformalı papazlar bulunur. Din hürriyeti denilince akan sular durur.
Türkiye Müslümanları helal gıda konusunda,kimseden yardım ve meded beklemeden,bu işleri kendileri halletmelidir.
Devlet laiktir,bu işlere karışmaz !
Müslümanların kontrolünde ki belediyelerde malesef vazifelerini hakkıyla yapmıyor.
Soruyorum: Hangi Müslüman belediye sebze ve meyvelerdeki hormonu tahlil eden cihazlar getiripte halka hormonlu gıda maddesi yedirmenin önüne geçmiştir?
Gıda konusunda topyekün bir çalışma başlatılsa,”Alkollü gazozlar”gibi kimbilir kaç çeşit skandal ve rezalet ortaya çıkacaktır.
Dindar yahudiler,Musevi şeriatının kurallarına göre hahamlar tarafından kesilmeyen etleri(yani koşer olmayan etleri)yemiyorlar.Bunun için de bir kontrol mekanizması kurmuş bulunuyorlar.Biz Müslümanlar niçin bu konuda üzerimize düşen vazifeleri yerine getirmiyoruz.

Mehmed Şevket Eygi

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ