Keban Müftülüğü’nden Kur’an Ziyafeti

Keban Müftülüğü’nden Kur’an Ziyafeti
  • 28.10.2014
  • 1.628 kez okundu

[ad_1]

Konu ile ilgili açıklama yapan Keban İlçe Müftüsü Abdulhamid Pehlivan; ”21 Kasım 2014 Cuma günü Yusuf Ziya Paşa camiinde Cuma namazından önce saat 10:00’da başlayacak olan Kur’an Tilavetini Fatih Çollak Hoca’nın tedrisinden geçen bir grup asistan hoca yapacaklar.

Okuyucu hocalarımız: Eyüp Camii İmam-Hatibi Erhan METE, Üsküdar Valide-i Cedid Camii İmam-Hatibi Kerim ÖZTÜRK, BaşakşehirHoca Ahmet Yesevi Camii İmam-Hatibi Mustafa GİDEN, Elmalılı Hamdi Yazır Kur’an Akademisi Hocası Süleyman UYSAL ve Keban Müftüsü Abdulhamid PEHLİVAN.

Keban ilçesinde geçen yıl ikincisi düzenlenen Kuran ziyafeti programı, 17 Kasım’da yapılmıştı.

Yine KebanYusuf Ziya Paşa Camisi’nde düzenlenmiş olan programda Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden emekli öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Fatih Çollak ve beraberindeki hafızlar, Kuran ziyafeti sunmuşlardı. 

Programa Çollak’ın yanı sıra İstanbul Arnavutköyİstoç Camisi İmam-Hatibi Bünyamin Topçuoğlu, İstanbul AvcılarGümüşpala Nakipoğlu Kuran Kursu öğreticisi Sefa Taşkesenlioğlu ve Antalya Gazi Paşa Müftüsü Ahmet Şamil Ok katılmıştı”

dedi.

 

Keban Müftüsü Abdulhamid Pehlivan, Kuran-ı Kerim’in Allah’ın kelamı olduğunu ve Müslümanlar için çok önemli olduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

Bizler ona muhtacız. Kuran, namaz ve cami olmadan bir hayat düşünülemez. Nerede olursak olalım, ister evimizde ister dışarıda, her zaman Kuran okumaya devam edelim. Çünkü Kuran-ı Kerim okuyan kişinin, her okuduğu harf cennetteki derecesinin yükselmesine vesile oluyor. Kuran-ı Kerim’in emirlerini öğrenip yaşayan Müslüman, cennetin üst mevkilerinde yer alacaktır.Birlik ve beraberlik için Kuran da buluşalım” diye konuşan Pehlivan, Kebanlıları 21 Kasım’da düzenlenecek programa davet etti.

 
Diyanet Haberlere dair ilk haberleri kapalı grup sayfamızdan öğrenmek için

[ad_2]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ