İzmit Müftülüğü üniversiteli gençlerle buluştu

İzmit Müftülüğü üniversiteli gençlerle buluştu
  • 26.10.2014
  • 1.163 kez okundu

[ad_1]

Programda Yesevi Ocağı Eğitim Kültür Sanat Derneği Başkanı Şener KESER, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Kocaeli Üniversitesinde okuyan Yesevi ocağı üyesi ülkemizin farklı bölgelerinden gelen üniversite öğrencilerinin yanı sıra Türkistanlı, Filistinli, Moritanyalı, Çadlı, Hicazlı öğrenciler, Türk Diyanet Vakıf-Sen KOCAELİ Şube Başkanı Numan UYSAL ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri Müdürü Zafer SEVİL, Alikahya Fatih Camii Dernek Başkanı Necmi ŞAHİN ve Yönetim Kurulu Üyeleri, bölgede görev yapan Din Görevlileri ile Cami cemaati hazır bulundu. 

 

Alikahya Fatih Camii’nde yatsı namazını gençlerle birlikte kılan ve namaz sonrası Hz.Peygamber (s.a.v)’den, O’nun genç ashabından örnekler veren Müftümüz Abdulkadir KEŞVELİOĞLU, “Günümüz gençlerinin üzerine büyük sorumluluklar düşmektedir. Gençlerin her alanda yetiştirilmesi, eğitilmesi geleceğimiz açısından büyük önem taşımaktadır” diyerek, Yesevi Ocağının gençlere yönelik faaliyetlerinden duyduğu memnuniyetini” ifade etti.

 

Alikahya Fatih Camii İmam Hatibi Mehmet Ali KARADAŞLI katılımlarından ve desteklerinden dolayı Müftü Abdulkadir KEŞVELİOĞLU’na, Cami cemaatine, Cami dernek yönetimine ve misafirlere teşekkür etti.

 

Programda Yesevi Ocağı Eğitim Kültür Sanat Derneği Başkanı Şener KESER İlçe Müftüsü gençlere ilgisinden dolayı kendisine teşekkür etti ve Diyanet İşleri Başkanlığının “GEÇ KALMA GENÇ GEL” çağrısının çok önemli olduğunu ve bundan sonraki etkinliklerde Müftülük ile birlikte çalışmalarına devam etmek istediklerini ifade etti.

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri Müdürü Zafer SEVİL ise konuşmalarında Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin gençlere yönelik hizmetleri ve bu hizmetlerden nasıl yararlanılması gerektiği ile ilgili bilgiler verdi. Alikahya Fatih Camii Dernek Başkanı Necmi ŞAHİN de bir teşekkür konuşması yaptı.

 

Gençlerle tek tek tanışan, onların sıkıntılarını dinleyen, Diyanet İşleri Başkanlığının ve Türkiye Diyanet Vakfı’nın gençlere yönelik faaliyetlerini ve hizmetlerini anlatan İlçe Müftüsü Abdulkadir KEŞVELİOĞLU’nun gençlerle soru cevap şeklinde geç saate kadar devam eden program, Özbekistanlı öğrencilerin hazırladığı “Özbek Pilavı” ikramı ile son buldu.

Diyanet Gündeme dair ilk haberleri gurup sayfamızdan öğrenmek için

[ad_2]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ