Dünya Nasıl Düzelir?

Dünya Nasıl Düzelir?
  • 28.11.2014
  • 1.421 kez okundu

DÜNYA NASIL DÜZELİR ?

Adam pazar sabahı kalktığında bütün haftanın yorgunluğunu çıkarmak için pijamalarını giyer ve eline gazetesini alır. Düşüncesi ise bütün gün miskinlik yapıp evde oturmaktır. Tam bunları düşünürken oğlu koşarak gelir ve sinemaya ne zaman gideceklerini sorar. Babası, oğlunu bu hafta sonu sinemaya götürmeye söz vermiştir. Ama hiç dışarıya çıkmak istemediğinden bir bahaneyle oğlunu başından savmak ister. Birden , gazetenin promosyon olarak verdiği dünya haritası gözüne çarpar. Önce dünya haritasını keserek küçük parçalara ayırır ve oğluna,” Eğer bu haritayı birleştirip düzeltebilirsen , seni sinemaya götürürüm ” der. İçinden de , ” Ohh çok şükür kurtuldum ! En iyi coğrafya profesörünü bile getirse, bu haritayı akşama kadar düzeltemez ” der.
Aradan on dakika geçtikten sonra oğlu babasının yanına koşarak gelir. ”Babacığım haritayı düzelttim, artık sinemaya gidebiliriz ! ” der. Adam önce çok şaşırır ve oğlunun söylediklerine inanamaz. Ama haritanın tamamlandığını görünce , hayretler içinde bunu nasıl yaptın diye sorar oğluna !
Çocuk manidar olan şu cevabı verir !

”BANA VERDİĞİN HARİTANIN ARKASINDA BİR İNSAN RESMİ VARDI. İNSANI DÜZELTTİĞİM ZAMAN DÜNYA DA KENDİLİĞİNDEN DÜZELİ VERDİ…!!!

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ