Darbe gecesi Özel Kuvvetler’de göğüs göğüse çarpıştılar

Darbe gecesine ilişkin çok çarpıcı görüntüler ortaya çıktı..

Darbe gecesi Özel Kuvvetler’de göğüs göğüse çarpıştılar
  • 12.08.2016
  • 5.251 kez okundu

Başına aldığı tek kurşunla yere yığıldı İsmail Başçavuş… Oysa saniyeler önce “Kardeşiz biz, birbirimizin kanını akıtmak yakışır mı” diye seslenmişti… Darbeciler bu çağrıya hain bir kurşanla yanıt verdi…

CNN Türk’te yer alan videolu habere göre, işte o sabah yaşananlar:

Yer Ankara Gölbaşı Özel Kuvvetler Komutanlığı’nın eğitim arazisi… 16 Temmuz saat 05.39. O gece sabaha kadar süren çatışmalar devam ediyor.

Darbe gecesi Özel Kuvvetler'de göğüs göğüse çarpıştılar

SİVİL KIYAFETLE KOŞUP GELDİLER

Darbe gecesi Astsubay Ömer Halisdemir kapıda darbeci general Semih Terzi’yi vurmuş, hemen ardından da şehit edilmişti. Özel Kuvvetlerin içinde darbeci subaylar dışarıda da komutan Zekai Aksakallı’nın emriyle silah bulup evlerinden sivil kıyafetlerle koşup gelen bordo bereliler var.

Darbe gecesi Özel Kuvvetler'de göğüs göğüse çarpıştılar

KAHRAMAN BAŞÇAVUŞ İSMAİL OĞUZ

Onlardan biri 22 yıldır Özel Kuvvetler’de olan Başçavuş İsmail Oğuz, 5 aylık görevden o gece evine dönmüştü. Emir üzerine tekrar özel kuvvetlere gitti. İsmail Başçavuş, sabahın ilk ışıklarına kadar çatıştı darbeci askerlerle.

 

“BİRBİRİMİZİN KANINI AKITMAK YAKIŞIR MI?” DEDİ, BAŞINDAN VURULDU

Sabahın ilk ışıklarında sayıları iyice azalan darbecilere seslendi:’Teslim olun, birbirimizin kanını akıtmak bize yakışır mı?’ dedi. Karşı taraftan, darbecilerden ‘Defolun gidin, birazdan kobra gelecek parçanız bile kalmayacak’ yanıtı geldi. Askerlere tekrar seslenmek için ayağa kalkan İsmail Başçavuş’u darbeciler başından vurdu. Bir süre sonra kalkmak istedi ama kalkamadı.

Darbe gecesi Özel Kuvvetler'de göğüs göğüse çarpıştılar

DARBECİLERDEN TEMİZLENENE KADAR NÖBET

İsmail Başçavuş’un yardımına silah arkadaşı Niyazi Başçavuş koştu. Darbeci askerler bu kez de onu hedef aldı. Niyazi Başçavuş dakikalarca yaralı arkadaşına ulaşmaya çalıştı. En sonunda silah arkadaşını omuzlayıp dikenli telleri aştı, onu hastaneye göndermeyi başardı. Sonra da Niyazi Başçavuş birlik darbecilerden temizlenene kadar nöbete devam etti. Bu cesur direniş sonrası darbecilerin kendi aralarındaki tartışma görüntüleri de kameraya yansıdı. Bu görüntülerden kısa bir süre sonra darbeciler teslim oldu.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ