Zaman gazetesi terör örgütü DHKP-C bültenine döndü

Zaman gazetesi terör örgütü DHKP-C bültenine döndü
  • 23.10.2014
  • 1.042 kez okundu

[ad_1]

YENİAKİT.COM.TR – Zaman gazetesi “marjinal yayın” çizgisine doğru ilerleyişini sürdürüyor. Pensilvanya sermayeli gazete, Kobani bahanesi ile düzenlenen şiddet eylemlerine destek vererek Hükümet’i yıpratma gayretine girişti.

Son olarak Boğaziçi Üniversitesi’ndeki terör örgütü PKK ve DHKP-C yanlılarının provokasyon kokan eylemine yönelik polis müdahelesini hedef alan gazete, kullandığı üslupla terör örgütü bültenlerini anımsattı.

Örgüt sempatizanı gençleri “Farklı siyasi görüşlere sahip öğrencilerin bir arada bulunduğu grup” şeklinde lanse eden Zaman gazetesi, eylemci görünümlü provokatörlere AK Parti Beşiktaş İlçe Başkanlığı’na yürümek isterken emniyet güçleri tarafından müdahele edilmesini kışkırtıcı biçimde aktardı.

Zaman’ın izinsiz olarak gerçekleştirilen eylemde polisi hedef gösteren haberi şöyle:

“Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri Kobani’de yaşananları protesto etti. Kobani’ye insani koridor açılması için seslerini duyurmak isteyen öğrenciler, AKP Beşiktaş İlçe Başkanlığı’na yürümek isteyince, polisler tarafından yaka paça gözaltına alındı. Gözaltına alınan öğrencilerin 8 kişi olduğu öğrenildi. Olay yerinde yaşanılanlar Zaman TV tarafından görüntülendi.

60 kişilik grup Kobani’de yaşananları protesto etmek için Boğaziçi Üniversitesi Kuzey Kampüsü’nde toplandı. Kobani’de devam eden IŞİD saldırıları karşısında AKP hükümetinin tavrını eleştiren öğrenciler, bölgeye insanlık koridoru açılması için seslerini duyurmak istediklerini belirtti. Farklı siyasi görüşlere sahip öğrencilerin bir arada bulunduğu grup, Etiler üzerinden Levent’te bulunan AKP Beşiktaş İlçe Başkanlığı’na yürümek istedi. “Katil IŞİD, işbirlikçi AKP”, “Katil IŞİD Ortadoğu’dan defol”, “Her yer Kobani her yer direniş”, “Diren Kobane Boğaziçi seninle” sloganları atarak Etiler Çarşı’ya kadar ilerleyen gruba polisin müdahalesi sert oldu. Polislerlerin AKP İlçe Başkanlığı’na yürüyüşe müsaade etmeyeceklerini belirtmeleri üzerine öğrenciler, Ak Merkez’e kadar ilerleyip orada basın açıklaması yapmak istedi. Grubun basın açıklaması yapmasına izin vermeyen çevik kuvvet, öğrencileri coplarla darp etti ve 8 kişiyi gözaltına aldı. 5 kişi tarafından yere yatırılarak göz altına alınmaya çalışılan bir öğrencinin ise “Şu hale bak! İnsalık mı bu?” isyanı dikkat çekti. Polisin sert müdahalesinden sonra dağılan grup eyleme son vermek zorunda kaldı.”

www.yeniakit.com.tr

[ad_2]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ