Rüyada Mızrak Görmek

Rüyada Mızrak Görmek
  • 27.10.2014
  • 1.427 kez okundu

MIZRAK

Rüyasında başka bir silâh ile birlikte elinde mızrak olduğunu gören, yüksek mertebeye ulaşır ve muradına erer. Başka bir silâh olmadan sadece mızrak olduğunu görenin bir çocuğu veya bir kardeşi dünya­ya gelir. Mızrağının kırıldığını görenin çocuğu veya kardeşi vefat eder. Elinde yarım mızrak görmek, garip bir kişi ile sonu faydalı olacak bir girmek demektir.

Rüyasında süvari bir halde iken elinde mızrak görmek, izzet ve şeref ve sözünün etkili olması ile yorumlanır. Elindeki mızrağın kırıldığını gör­mek, izzet ve itibarının eksileceğine işaret eder.

Rüyasında mızrak ile birine vurduğunu gören o kimseye zarar verir. Mızrakla vurduğu yerden kan aktığını gören, kendisine zarar veren adamdan söz işitir. Bir görüşe göre istemediği şey başına gelir veya birinin hakkında söylediği sözden dolayı hatırı kırılır. Birinin kendisine mızrakla vurduğunu ve vurulan yerden kan aktığını görmek, vücudun sıhhati ve bol miktarda mala işarettir. Eğer rüya sahibi gurbette ise sevinçli bir şekilde ailesine kavuşur. Tanıdık birinin kendisine mızrakla vurup yaraladığını görenin eline haram mal geçer. Şayet mızrak bir et, bir organ veya bir damar keser de vuranın eline girerse vurulan kimse­den hayır ve menfaat görür.

Düşmanı ile mızrakla vuruştuğunu gören haram mala kavuşur. Mızrağıyla bir kadına vurduğunu gören o kadın ile gayri meşru ilişkide bulunur. Rüyada mızrak görmek, kuvvet, zafer, yolculuk, velilik, insanın karı­sı, evlât, yardım, kudretsizlik ve liderlik olarak yorumlanır.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ