Rüyada Kusmak Görmek

Rüyada Kusmak Görmek
  • 27.10.2014
  • 6.392 kez okundu

KUSMAK

Rüyasında kolayca kustuğunu gören, günahlardan tövbe eder, Allah’a (c.c) döner ya da hakkı sahibine verir. Eğer zor olarak kusar ise, cezaya uğrar. Bu rüyayı bir hasta görürse vefat eder, hamile kadın görürse çocuğunu düşürür. Rüyasında kustuğu şeyi tekrar yediğini gören, sözünden döner, bağışladığını geri alır. Bir görüşe göre bu rüya cimrilik ile yorumlanır. Kusmak istediği halde kuşatmadığını görmek, tövbenin kendisine güç olacağına, eğer tövbe ederse, tekrar günaha döneceğine; boğazına kadar geldiği halde kusamayıp tekrar döndüğü­nü görmek de aynı şekilde tabir edilir.

Rüyasında kustuğunu fakat ağzından bir şey çıkmadığını veya ağzın­dan tiksindiği bir şeyin çıktığını görmek, hasta olmaya; kusma esnasında ağzından balgam çıktığını görmek, hastanın hemen şifa bulmasına; kan kustuğunu görmek, vefata; safra çıkardığını görmek, hastalıktan kurtul­maya; kustuğu şey siyah ise gam ve kederden kurtulmaya; karnındaki şeylerin hepsini kustuğunu görmek, helâk olmasına delâlet eder.

Rüyasında kustuğunu görmek, tövbe, pişmanlık, zarar, gamdan kurtulma, emaneti iade, zor işleri halletmeye işaret eder. Oruçlu iken kustuğunu gören borcunu verir. Oruçlu olduğu halde tam kusmak üzere iken kendisini tutup kusmadığını gören, ödemesi kolay olduğu halde borcunu vermez. Bal kustuğunu gören, günahlardan tövbe eder. Kusup ağzından inci çıkardığını gören, Kur’an’ı tefsir etmeye veya kıra­ate muvaffak olur. Eğer bunları yapmaya ehil değilse hayırlı söz söyler. Süt kustuğunu gören, İslâm dininden çıkar.

 

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ