Rüyada Kılıç Görmek

Rüyada Kılıç Görmek
  • 27.10.2014
  • 3.596 kez okundu

 

KILIÇ

Kınında kabzasız kılıç görmek insanın karısı ile; çekilmiş kılıç gör­mek, emir ve sözünün etkili olması ile tabir edilir. Rüyasında kılıcını kınından çektiğini gören, evlât sahibi olur. Kılıcının kınında kırıldığını görmek, evlâdının anne karnında vefat etmesine ve karısının kurtulma­sına işaret eder. Kılıcının ucunun kırıldığını görmek, anne, baba, amca veya aynı yakınlıkta bir büyüğünün ölümüne delildir. Kılıcın yüzünün kırıldığını görmek, anne, teyze veya halasının vefatını gösterir.

Kılıcı ile birine vurduğunu ve kılıcını vurduğu yerde bıraktığını gören, kadınlara iyilik yapar. Kılıcı ile birine vurduğunu, fakat kılıcın kesmedi­ğini gören biri hakkında söz söylerse de etkili olamaz. Kılıcı ile birine vurup bir tarafını düşürdüğünü görmek, o kişinin akrabasından biriyle aralarında ayrılığı gerektirecek bir şeyin olacağına delâlet eder. Kılıç kuşandığını gören, eğer ehil ve lâyık bir kişi ise büyük bir memuriyete geçer. Sair kişiler için de bu rüya hayırdır.

Rüyasında altından imal edilmiş bir kılıcının olduğunu gören büyük zatlardan fayda görür. Demirden kılıcının olduğunu görenin işi sağlam­laşır. Âdi demir, bakır ve tenekeden kılıç görmek iyi değildir. Kalay ve kurşundan kılıcının olduğunu gören, kadir ve kıymet sahibi bir kadın­dan fayda görür. Kılıcının çeşitli mücevherlerle süslenmiş olduğunu görmek, âlimler tarafından hayır ve bereket kazanmasına; rüya sahibi makam ve mevki sahibi ise, ilmin bereketiyle şeref ve itibarının artma­sına işarettir.

Birinin kendisine kılıç ile vurup bir yerini kestiğini görmek, eğer kesi­len koparsa uzak yolculuğa gider, aile ve memleketinden ayrı düşer. Şayet kesilen kısım kopmazsa, yakın bir yolculuk yapar ve kısa bir süre sonra tekrar selâmetle döner. Bir kimsenin kendisine kılıcın ucuyla dürttüğünü gören kişinin o kişi ile aralarında kız alıp vermeden doğan akrabalık oluşur. Kılıcının kırıldığını, elinden düştüğünü, zorla alındığı­nı, attığını, çalındığını, rehin verdiğini, emanet verildiğini veya sattığını görmek, azil, akrabasından birinin ölümü, galip gelmek, para cezası, musibet, evlâdının ölümü, boşanma, hizmetkârının vefatı ve gücünün zayıflaması olarak yorumlanır.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ