Rüyada Kalp Görmek

Rüyada Kalp Görmek
  • 26.10.2014
  • 1.746 kez okundu

KALP

Rüyada kalp görmek, zihin, zekâ, akıl, din, âmir ve hâkim ile tabir edilir. Güzel ve çirkin, iyi ve kötü her rüya bunlardan birine nisbetle yorumlanır.

Rüyada kalp görmek, dine bağlılık, güzel mantık ve kelâmdır. Kal­binin çalınıp götürüldüğünü görmek, şiddetli korku, delilik, dinde fesat ve musibet ile tabir edilir. Rüya sahibi veya rüyanın delâlet ettiği kişi şiddetli korkuya düşer, deli olur, dininde fesat hâsıl olur ya da başına büyük bir musibet gelir. Rüyada kalbini siyah gören, hak yoldan dalâle­te düşmüştür, çok günah işler, kalbi hidayeti görmez; kalbinin üzerinde bir kılıf, bir muhafaza, bir örtü görmek de aynı şekilde yorumlanır.

Göğsünün yarılıp kalbinin çıkarıldığını görmek, zekâ, akıl ve idrak­ten mahrumiyete ya da dininde fesat hâsıl olacağına veya âmiri konu­munda olan kişinin ondan ayrı düşeceğine delâlet eder. Kalbinin yarılıp yıkandığını, temizlendiğini görmek, dine bağlılık, fesat ve sapkınlıktan kurtulmaya; kalbinin içine misk ve anber gibi güzel kokulu bir şey veya şeker ve bal gibi tatlı bir madde doldurulduğunu görmek, imanın nuru, zekâ ve anlayış ile dolacağına; kalbinin içine kötü bir şey dolduruldu­ğunu görmek, kötü ahlâka, günaha, dinde fesat ve dalâlete işarettir.

Kalbini yaralı ve çıbanlı, kan ve irin içinde görmek, bir şeyden son derece üzüntü duyacağına; kalbini pişirip yediğini görmek, merhametli, şefkatli olmaya ve insanlara iyilik etmeye, kötülüklerden yüz çevirmeye; kalbini pişmeden yediğini görmek, kalpte sıkıntıya; kalbini taş gibi katı görmek Allah’ın (c.c) yarattıklarına karşı merhametsiz ve katı kalpli olma­ya; kalbini yumuşak görmek, merhamet sahibi olup İhsan ve yardımetmeye; kalbini beyaz veya parlak görmek, iyi niyetli olmaya delâlet eder.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ