Rüyada Dağ Görmek

Rüyada Dağ Görmek
  • 25.10.2014
  • 1.060 kez okundu

DAĞ

Bir dağın üzerinde olup bu dağın kendi malı zannettiğini gören kadri yüce bir zata sığınır. Bir dağa çıkarak tepesine ulaştığını gören kişi bir devlet büyüğüne yakın olur ve yüksek bir makama kavuşur. Bir dağın yerinden koptuğunu veya parça parça olduğunu görmek, büyük bir devletin yok olmasına ve halkının dağılmasına işaret eder. Bir dağdan İndiğini gören makam ve mevkiinden iner ve itibarında eksilme olur. Hır görüşe göre yüksek dağlardan inmek, teşebbüs ettiği işten geri dönmektir.

Bir dağa veya yüksek bir yere çıktığını görmek, muradın yerine gel­mesi, ihtiyaçlarının görülmesi ve zafer olarak yorumlanır. Bunlardan inmek, muradına erememek, ihtiyaçlarının görülmemesi ve mağlûbi­yettir. Bir dağdan düştüğünü görmek, din ve dünyasında eksiklik ve İnsanlar arasında rezilliktir. Bir dağın yeşillenip güzelleştiğini görmek, o bölge devlet liderinin şevket ve gücünün artmasıdır. Dağın diken ve yalılar ile dolduğunu görmek, halka eziyet eden devlet büyükleridir. Kaf dağına çıktığını gören yakında vefat eder.

Rüyada dağ görmek, şan, yüksek mevki, tedbirli, görüşünde güçlü bir kişi, muhterem bir baba, büyük bir tüccar, zengin ve katı yürekli bir kadın, gam, keder, zorlu bir yolculuk ve ahid olarak tabir olunur.

Dağın üzerine çıkıp orada Cenâb-ı Hakk’ı zikir ve hamdettiğini gören, devlet büyüklerinden iyilik görür. Dağın zirvesinde secde eder veya ezan okur ise, valilik makamına gelir, düşmanına karşı galip olur. Dağdan indiğini gören mülkünden çıkar, görevinden alınır, tüccar ise zarar eder, pişmanlığa düşer.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ