Rüyada Bina Görmek

Rüyada Bina Görmek
  • 25.10.2014
  • 1.226 kez okundu

BİNA

Rüyada yeni yapılmış bina görmek, gördüğü miktarca hususi veya umumi olarak faydalanmaya delâlet eder. Bazen da bina, kocanın hanımına zifafıyla tabir edilir. Bunun için, bir erkek, bir şey bina ettiğini görse, bu kişinin kadınlarla ilgisi çok olur.

Bir kimse rüyasında, evinin belirli bir miktarda güzel bir şekilde genişlemiş olduğunu görmesi, dünyadaki halinin genişliğine delâlet “der. Eğer bu genişlik, olduğu miktardan fazla olursa, o eve, bir belâ veya gelin gelmesinden dolayı insanların izinsiz olarak o eve girip çık­malarına işaret eder.

Bazı tabirciler, bir kimse kendisinin bina yaptığını görse, bu rüya, o kimsenin akrabalarını, dostlarını ve askerlerini toplamaya delâlet eder demişlerdir.

Biri kendisinin, bir binaya başlayıp temelini attığını, hatta binayı sağlam yaptığını görse, bu rüya, o kimsenin, ilim, velâyet ve bir meslek ve sanat talebinin bulunduğuna ve yakında bu isteğine kavuşacağına  delalet eder.

Bir kimse kendisinin gurbette bir bina yaptığını görse, o kimse, hiç aklına gelmeyen bir hanımla evlenir veya gurbette ikamet eder ve orada vefat eder.

Güzel bina, ülfet ve muhabbete, nesil, rızık, güzel elbiseler, bekâr kızlar ve onlardan doğacak çocuklara işarettir.

Sağlam bina, kuvvet ve şiddete, yardım ve izne delâlet eder. Bazen de, uzun ömre delildir.

Bulut üzerine kubbe yaptığını gören kimseye, saltanat, devlet ve hükmünde kuvvet isabet eder. Bir kimse rüyasında, kendisinin, gökyüzü  arasında yeşil kubbelerden binasının olduğunu görse, o kimsenin filleri güzel ve vefatı şehadet üzere olur.

Hasta olan bir kişinin, ne zaman yıktığını bilmediği evini bina ettiğini görmesi, hastalığından kurtulmasına, sıhhat ve sağlığına kavuşmasına delâlet eder.

Biri rüyasında, kendi evinde işçilerin çalıştığını görse, bu rüya, o kimsenin hanımıyla aralarında düşmanlığın meydana gelmesine ya da bir dostu ve yakınını terketmesine işarettir.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ