Rüyada Balık Görmek

Rüyada Balık Görmek
  • 25.10.2014
  • 1.848 kez okundu

BALIK

Rüyada görülen büyük balıklar, mal ve ganimet; küçük balıklar gam ve keder; büyük ve küçük karışık olarak görülen balıklar, mal ve para ile tabir edilir. Bir balık avladığını görenin eline helâlinden mal geçer. Bir balık avlayıp yediğini gören, son derece memnun ve mesut olaca­ğı bir şeye kavuşur, memnuniyet verici sözler duyar. İnsanlar arasın­da yenmesi mekruh sayılan bir balık tuttuğunu ve bunu sattığını veya satmak istediğini gören hanımı yüzünden akrabası yahut damatlarıyla kavga eder.

Taze balık rüyası insanın hanımı ile tabir edilir. Balık kızarttığını gören, sünnet düğünü, lohusa töreni veya düğün gibi mutlu ve sevinçli bir şey için masraf eder. Kokmuş bir balık alıp yediğini gören haram yer. Önüne konulan ve yemekte olduğu balıktan başkasının da yediğini gören eşini ve malını iyi muhafaza etmeye özen göstermelidir, çünkü kendisine bir ortak çıkar. Havuz veya benzer bir yerde bir balık olup oynadığını gören kötü huylu bir kişiden zorla hakkını alır.

Başka bir görüşe göre rüyada balık yediğini görmek iyi değildir. Çünkü kılçığı çok olduğundan yemesi zahmetlidir.

Rüyasında balık sattığını görmek, kendi ve ailesi için hayır ve men­faattir. Bir akarsudan balık tuttuğunu gören hile ile insanların malını alır. Deniz balığının kendisiyle konuştuğunu gören hükümetin sırlarına vâkıf olur.

Balık rüyası, devlet büyükleri, asker, bekâr kız, ganimet, gam ve keder ile yorumlanır.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ