Paralelin bağımsız Truva Atları

Paralelin bağımsız Truva Atları
  • 23.10.2014
  • 1.380 kez okundu

[ad_1]

Gazetemiz; paralel devlet yapılanması ve YARSAV’ın HSYK adaylarının tek merkezden yönlendirildiğini belgeledi.

Türkiye’nin çeşitli illerinde yaşayan ve HSYK seçimlerine bağımsız olarak girdiğini iddia eden adayların tamamının kendilerini tanıtan CD ve tanıtım broşürlerini MNG Kargo’nun Ankara Merkez Şubesi üzerinden gönderildiğini belgeledik.

Bağımsız adaylar arasında paralel yapının desteklediği HSYK adayları arasında yer alan Uşak Cumhuriyet Başsavcı Vekili İlker Çetin, İstanbul Anadolu Adliyesi 24. İş Mahkemesi Hakimi Yeşim Sayıldı, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nda tetkik hakim olarak görev yapan İdris Berber, Manisa Cumhuriyet Savcısı Mehmet Kaya, Yargıtay tetkik hakimi Hasan Ünal, Bakırköy Hakimi Orhan Gödel’in kendilerini tanıtan CD ve tanıtım broşürlerini toplu halde gönderdiği öğrenildi. Söz konusu CD ve tanıtım broşürleri de MNG Kargo’nun Ankara Merkez Şubesi üzerinden gönderilmiş.

AÇIKLAMA YAPMAKTAN KAÇTILAR!

Görev yaptığı ve ikamet ettiği Uşak yerine Ankara Merkez’de MNG Kargo aracılığıyla toplu olarak 12.500 civarında tanıtım CD’si ve broşürü gönderen Uşak Cumhuriyet Başsavcı Vekili İlker Çetin, “Uşak’ta görev yapmanıza rağmen HSYK adaylığınızla ilgili tanıtım broşürünüzü toplu olarak neden Ankara’dan gönderdiniz?” sorumuza oldukça sinirlendi ve “Şimdi şöyle söyleyeyim; istediğiniz haberi yapabilirsiniz, oldu mu?” diyerek görüşmemizi sonlandırdı.
Toplu olarak aynı merkezden adaylıklarıyla ilgili tanıtımlarını içeren CD ve broşür gönderen HSYK Tetkik Hakimi İdris Berber, sorularımızı cevaplamaktan kaçındı ve “Hiçbir zaman müsait değilim. Haber yayınlayabilirseniz buyrun yayınlayın” ifadelerini kullandı.

Yargıtay 3. Hukuk Dairesi Tetkik Hakimi Hasan Ünal da sorularımızı cevaplamaktan kaçındı.

İSTANBUL‘DAN ADAY OLAN YEŞİM SAYILDI ŞAŞIRDI!

Görev yeri ve ikamet adresi İstanbul‘da olmuş olmasına rağmen adaylığıyla ilgili Türkiye geneline 12 bin 500 civarındaki tanıtım CD’si ve broşürleri MNG Kargo şirketinin Ankara Merkez Şubesi’nden gönderen İstanbul Anadolu Adliyesi 24. İş Mahkemesi Hakimi ve HSYK seçimlerine bağımsız üye olarak giren Yeşim Sayıldı sorularımız karşısında şaşkına uğradı ve nasıl cevap vereceğine karar veremedi.

ÖNCE İNKÂRA KALKIŞTI, SONRA KILIF BULMA ÇABASINA GİRDİ

Yeşim Sayıldı, ilk önce gönderilerin Ankara’dan gönderilmediğini iddia etti ancak gönderi belgelerinin elimizde olduğunu söylememiz üzerine ise kılıf bulma çabasına girişti.

Yeşim Sayıldı’nın sorularımıza verdiği cevaplar şöyle:
Akit: İsminizin de geçeceği bir haber çalışmamla ilgili bir-iki sorum olacak size.

Sayıldı: Ben şu anda müsait değilim. Şu anda görüşme yapamayacağım. İddiaların doğruluğu noktasında hiç kimsenin araştırma yaptığı yok. Yaptığınız haberin doğruluğunu araştırmak size düşer. Şuanda da kalabalık bir ortamdayım, bayramlaşma yapıyorum meslektaşlarımla. Hakkımda çıkan böyle abuk, subuk iddiaları ifade edenlerle alakalı olarak avukat tuttum. Onlarla ilgili her türlü yasal hakkımı arayacağım.

Akit: Yeşim hanım, şu anda sizin hakkınızdaki iddiayla ilgili soru sormadım, nasıl bir haber yapacağımı bilmiyorsunuz.

Sayıldı: Yok, yok ben sizi kastetmiyorum, Sabah gazetesini kastediyorum. Daha önce garip bir haber yaptılar. Yani iddialara dayalı haber yapılmaması gerektiğini hepimiz biliyoruz, ben hukukçuyum, hakimim, siz basın mensubusunuz. Ben sizin kim olduğunuzu dahi bilmiyorum. Yeni Akit’ten aradığınızı ifade ediyorsunuz ama ben bunun doğruluğunu bilemem. Buyurun haber konusunu söyleyin.

Akit: İstanbul’da ikamet ediyor, İstanbul Anadolu Adliyesi’nde görev yapıyorsunuz. İddia şu ki; HSYK adaylığınızla ilgili tanıtım broşür ve CD’lerinizi Ankara Merkez MNG Kargo’dan gönderiyorsunuz. Doğru mu?

Sayıldı: Hayır, değil. Bakıldığı zaman görülecektir; İstanbul’dan Kartal PTT’den yapılmıştır. Benim o, bütün o şeyler.

Akit: MNG Kargo Ankara’dan gönderide bulunmadınız mı?

Sayıldı: Hayır. Benim gönderdiğim kargo paketinden anlaşılacağı üzere PTT yoluyla gönderildi.

Akit: Bakın benim şuanda elimde Ankara MNG Kargo’dan gönderdiğiniz broşür ve CD’leriniz var. Maalesef gerçekleri ifade eden bir açıklamada bulunmuyorsunuz. Sizin adınıza başka birisi MNG Kargo Ankara’dan göndermiş olabilir mi?

Sayıldı: Tamam. Eşim ilgileniyor tabii ki. Ben bir başıma hem gezilerde bulunup, hem seçim çalışmaları yapıp, hem de başka diğer koşuşturma ayak işlerini yapacak halim yok. Tabii ki eşim ilgileniyor, arkadaşlarım var onlar ilgileniyorlar. Ben Ankara’da da çalıştım.

Akit: Benim size sorum şuydu; Ankara MNG Kargosu’ndan bütün Türkiye geneline adaylığınızla ilgili gönderide bulundunuz mu diye sordum ve siz “Hayır” dediniz.

Sayıldı: Bir kısmını PTT aracılığıyla gönderdim, bir kısmı da o şekilde olmuş olabilir. Ben takipçiliğini yapmıyorum. Ben normal broşürümü yaptım, arkadaşlarıma teslim ettim, onlara bu noktada yardımcı olmalarını rica ettim, onlar benim yerime takip ettiler.

Yeni Akit

[ad_2]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ