Oktay Vural sakal bırakma nedenini açıkladı

Oktay Vural sakal bırakma nedenini açıkladı
  • 26.10.2014
  • 1.083 kez okundu

[ad_1]

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural‘ın eşi Prof. Dr. Tuba Vural kanserle yaşam mücadelesi veriyor.

Habertürk’e konuşan Vural’ın eşi 3.5 yıl önce meme kanseri geçirmiş, 2 memesi alınmıştı. Hayat onlara kötü bir sürpriz yaptı ve tümörün metastaz yaptığını, nüksettiğini öğrendiler. Her türlü tedaviyi denediler, yurtdışında çare aradılar ama işler pek yolunda gitmedi. Tuba Hanım, büyük oğlu Oğuz’u askere teslim ettikten sonra hastaneye yatmak durumunda kaldı.

GATA’da radyoterapi sonrası yurtdışına gitti ve Kurban Bayramı’ndan bir hafta önce döndü. Bayramın 3. gününden beri Ankara GATA’da onkoloji servisinde tedavi görüyor. Klinik durumu kritik bir süreçte.

Oktay Vural, “Bıraktığınız o sakalların altında derin bir hüzün mü yatıyor?” sorusuna, “Dışı seni içi beni yakar. İmaj olsun diye bırakmadım. Zorlu bir süreç geçiriyorum. Kişisel bakım yapmaya, her gün tıraş olmaya fırsatım olmadı. İlgi odağınız farklı. Darmadağınık olmaktansa sakal bırakayım dedim.İçinde bulunduğumuz ortamın sonucu, spontane gelişti.” cevabını verdi.

Vural, eşinin sağlık durumunu şöyle anlattı: İlk kez 2011 seçimleri öncesinde rahatsızlandı. O kemoterapi görürken ben seçim kampanyası için çalışıyordum. Tuba Hanım çok güçlü bir kadındır. “Mücadelene devam edeceksin” diyordu. Hastalığını grip, nezle gibi görüyordu. Tabii hastalıkların bir seyri var. Belli bir safhadan sonra başka türlü tebarüz ediyor, elinizde değil… Her şey iyi gidiyor derken böyle gelişti…

Oktay Vural “Meme kanserini atlattı derken metastaz mı yaptı?” sorusuna da şu cevabı verdi:

“Evet, nedenini bilmediğimiz bir şekilde tekrar nüksetti. Cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra büyük oğlum askere gitti. Tuba Hanım o günlerde de sıkıntılı bir dönem yaşıyordu. Birlikte Kastamonu’ya gidip onu birliğine teslim ettik. Sonra süreç daha kötüleşti maalesef. Oğlumuzun yemin törenine gidemedik. Şimdi tedavisi devam ediyor. (Bir süre duraksıyor…) Allah’a şükür.”

[ad_2]

Kaynak:http://www.yeniakit.com.tr/haber/oktay-vural-sakal-birakma-nedenini-acikladi-34140.html

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ