Müftü Açari: ”Şeytanın sevmediği gençler”

Müftü Açari: ”Şeytanın sevmediği gençler”
  • 28.10.2014
  • 1.326 kez okundu

[ad_1]

Balıkesir İl Müftülüğü yaklaşık iki yıldır Merkez Karesi İlçesi Hafız Mehmet Arabacıoğlu Camiinde Cuma günü Sabah Namazı sonrasında cemaatle sabah namazı buluşmaları programı gerçekleştiriyor.

Sabah Namazını müteakiben Esma’ül Hüsna, Tekbirler ve Salâvatı Şerifeler okunuyor. Yapılan dualardan sonra sabah sohbeti gerçekleştiriliyor. Sohbet sonrası cemaate süt ve simit ikramı yapılıyor.

Balıkesir il Müftülüğü “Sabah Namazı Buluşmaları” kapsamında yeni bir proje geliştirerek İmam Hatip öğrencileri ile Sabah Namazı sohbeti ve kahvaltı programı düzenledi.

İl Müftüsü Turgut AÇARİ, İl Müftü Yardımcısı Ramazan TOPCAN Balıkesir Merkez İmam Hatip Lisesi Tatbikat Camiinde İmam Hatipli öğrencileri ile bir araya geldi.

Öğrencilerin yoğun katılımının olduğu sabah namazı buluşmasında İl Müftüsü Turgut AÇARİ, namaz sonrasında gençlere hitaben bir konuşma yaptı. Hz. Muhammed’in hadis-i şeriflerinden örnekler veren Müftü AÇARİ, sabah namazını cemaatle kılmanın çok bereketli olduğunu söyledi.

İl Müftüsü Turgut AÇARİ “Sizler uykunuzu bırakıp cemaatle namaz kılmak için buruya geldiniz, siz gençler yaptığımız çağrıya kulak vererek camiyi doldurdunuz. Size teşekkür ediyorum. Rabbim arşın gölgesinde gölgelenen geçlerden eylesin. Hepinizden Allah razı olsun. Şeytanın sevmediği yirmi grup insandan biri de Allah (c.c.)’a ibadet etmekten zevk alan ve bir birlerini Allah için seven gençlerdir. Sizler şu bereketli zaman dilimlerinde camilerde bulunarak şeytanı kendinizden nefret ettirirken, Allah(c.c.)’ı kendinizden razı ediyorsunuz. Ne mutlu sizlere! Sizler İmam-Hatip neslisiniz. Toplum sizleri takip ediyor ve sizlerden çok şey bekliyor. Sizler örnek gençler olmalısınız.” şeklinde konuştu.

Öte yandan sabah namazı sonrasında tüm cemaate kahvaltı ikramı yapıldı. İl Müftüsü Turgut AÇARİ, gençlerle buluşmaların devam edeceğini belirtti.

Diyanet Haberlere dair ilk haberleri grup sayfamızdan öğrenmek için

[ad_2]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ