Googledan Gazzeye Büyük Ayıp !

Googledan Gazzeye Büyük Ayıp !
  • 28.10.2014
  • 975 kez okundu

[ad_1]

İsrail’in uyguladığı ambargolarla Gazze’yi Filisitinliler için açık hava hapishanesine çevirmesinden sonra, Google da Gazze’yi yok saydı.

Google Maps İsrail gibi Gazze’nin dünyayla bağını ortadan kaldırdı. Gazze’ye kara yoluyla ulaşmak isteyen kişi, Google Maps’ten yol tarifi istediğinde “yol tarifi hesaplanamadı” cevabını alıyor.

GOOGLE’DAN GAZZE’YE YOL TARİFİ AMBARGOSU

İstanbul’dan Gazze’ye kara yoluyla gitmek isteyen bir kişi Google Maps’in yol tarifi uygulamasına girdiğinde ”Maalesef, ”İstanbul, Türkiye” – ”Gazze Şeridi” arası yol tarifleri hesaplanamadı”cevabıyla karşılaşıyor.

Yine Gazze’den İstanbul arasındaki yol tarifinin öğrenmek istenildiğinde de Google Maps aynı cevabı verdiği dikkat çekiyor. Fakat Gazze’ye yakın şehirlerle ilgili yol haritası istendiğinde ise Google Maps ayrıntılı bir tarif sunuyor. Yani uygulama ibre sadece Gazze’ye döndüğünde yanıt vermiyor.

GOOGLE1

 İSRAİL İÇİN AYRINTILI TARİF VERİYOR

Google Maps’in Gazze’ye uyguladığı ablukayı İsrail’in şehirlerine uygulamaması dikkat çekti. Google Maps’in ara butonuna Gazze’ye yaptığı son saldırılarda çocuk, kadın demeden bini aşkın Filistinliyi öldüren İsral’in başkenti Tel Aviv’e girildiğinde ise karşımıza ayrıntılı bir yol göstergesi çıkıyor.

Kaynak: Star

[ad_2]

Kaynak: http://dibajans.com/googledan-gazzeye-buyuk-ayip/1031/

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ