Dengir Fırat AK Parti’yi eleştirdi PKK’yı övdü

Dengir Fırat AK Parti’yi eleştirdi PKK’yı övdü
  • 26.10.2014
  • 1.003 kez okundu

[ad_1]

17 Aralık sürecinde AK Parti üyeliğinden istifa eden Dengir Mir Mehmet Fırat, PKK’ya yakın Özgür Gündem gazetesine konuştu. Demeçlerinde Paralel Cemaat argümanlarını kullanması ile dikkat çeken ve paralel gazetelere verdiği demeçlerle adındna söz ettiren Fırat, Abdullah Öcalan‘ın serbest bırakılmasına yönelik, “Özgür olmak isteyen biri olarak ben de herkesin özgür olmasını istiyorum” dedi.

Fırat, PKK’nın Kürt halkının haklarını savunmak için ortaya çıkmış bir isyan hareketi olduğunu dile getirirken, AK Parti’nin Kürt sorunu konusunda yalpaladığını, ayak sürüdüğünü belirtti. Fırat, hükümetin önümüzdeki dönemde süreci sürüncemede bırakacağını iddia ederek PKK ağzıyla konuştu.

“Umarım yanılırım. Seçim sonrasında da ne olacağı konusunda şüphelerim var. Bazı şeyler ertelenebilir veya bitebilir.” diyen Fırat, AK Parti’nin Başkanlık Sistemi için ihtiyaç duyduğu oyu MHP’den almayı hedeflediğini ve dilini giderek milliyetçi şoven bir çizgiye çekeceğini iddia etti.

Paralel/PKK sempatizanlığını üst seviyeye çıkardığı gözlenen Dengir Mir Mehmet Fırat‘ın AK Parti’yi “AKP” diye tbir etmesi de dikkatlerden kaçmadı.

[ad_2]

Kaynak:http://www.yeniakit.com.tr/haber/dengir-firat-ak-partiyi-elestirdi-pkkyi-ovdu-34112.html

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ